Medycyna alternatywna – przykładowe koszty terapii

W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków oferujących zabiegi medycyny alternatywnej. Jakich cen mogą spodziewać się zainteresowani medycyną niekonwencjonalną?

Medycyna alternatywna zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Nic dziwnego – składa się na nią szeroki wachlarz terapii, które stanowią dużą atrakcję również dla osób bez poważnych dolegliwości. W wielu przypadkach zresztą, wybierana jest przez poszukujących po prostu relaksu.

Jedną z metod uznawanych za medycynę alternatywną jest haloterapia, czyli leczenie z wykorzystaniem soli kamiennej w różnych postaciach. Haloterapia jest ceniona szczególnie przez jej wpływ na drogi oddechowe i skórę. Popularnymi zabiegami są seanse w grotach solnych lub kąpiele solankowe. W większych miastach kąpiel solankowa kosztuje około 35 zł za 20 minut. Wizyta w grocie solnej trwa z kolei 45 minut, za które płaci się zwykle co najmniej 15 zł.

Za medycynę alternatywną uznawane są także masaże. Chyba każdy z nas słyszał opowieści znajomych o zbawiennym wpływie wizyt u masażystów. Masaże mogą mieć zarówno działanie lecznicze, jak i czysto relaksacyjne. Dobrzy fachowcy wyceniają swoje usługi na co najmniej 50zł za 30-minutowy masaż klasyczny.

Salony spa często łączą kilka rodzajów terapii przy jednym zabiegu. W specjalnych kapsułach oferowane są np. masaże natryskowe, którym towarzyszy naświetlanie konkretnym kolorem. Koszt takiego seansu to 60 zł za 30 minut. Leczenie światłem o określonej barwie, czyli chromoterapia, może jednak być stosowane na co dzień bez wysokich kosztów – pożądane działanie może mieć nawet przebywanie w pomieszczeniach o odpowiednich kolorach ścian.