Giertych, Macierewicz, Kamiński stworzą partię?

instytutPolska scena polityczna może być w najbliższym czasie bogatsza o nową partię. Mieliby ją tworzyć politycy, którzy w ostatnich latach wycofali się z polityki. Chodzi o trio w skład którego wchodzą: Roman Giertych, Kazimierz Marcinkiewicz oraz Michał Kamiński. Fundamentem na podstawie którego politycy chcą stworzyć nowa partie polityczną ma być Instytut Polityki Polskiej.

W początkowej fazie Instytut ma istnieć jako stowarzyszenie biorące czynny udział w debacie blackjack-ruby.co.uk publicznej. W dalszej perspektywie planowane jest stworzenie prawicowej partii.

Według informacji podawanych przez „Nasz Dziennik” Instytut ma funkcjonować pod nieformalnym nadzorem Platformy Obywatelskiej a mówiąc dokładniej: Stefana Niesiołowskiego i Jana Filipa Libickiego.

Według nieoficjalnych informacji celem projektu jest osłabienie pozycji Jarosława Gowina werbującego w swoje szeregi posłów Platformy Obywatelskiej, którym nie odpowiada ukierunkowanie partii.

Cała idea tworzona jest na wzór nieudanej próby realizacji projektu Polska Jest Najważniejsza. Instytut ma zrzeszać polityków, którym bliska jest ideologia reprezentowana przez LPR oraz ZChN. „Nasz Dziennik” podaje, że że nowy twór mógłby zyskać wsparcie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zapleczem partii mogłaby stać się Młodzież Wszechpolska. W strukturach nie będzie jednak miejsca dla ONR.

Więcej informacji znajduje się na stronie: naszdziennik.pl