Upadek Tuska

Upadek Donalda TuskaW Platformie Obywatelskiej jeszcze do niedawna funkcjonował mit Tuska przedstawiający go jako wiecznego zwycięzcę, któremu nie warto być wrogiem ze względu na jego mściwość. Dzięki temu Premier w swojej partii utrzymywał odpowiednią dyscypliną, sprawiając, że niektórzy koledzy drżeli przed nim niczym osika. W ostatnich tygodniach jednak wizerunek Donalda Tuska pozbawiony medialnej ochrony, nieco się nadszarpnął, powodując przy tym upadek fenomenalnego mitu.

Pierwszym tzw. gwoździem do trumny była afera związana z Amber Gold, kiedy to TVN24 opublikował film nagrany z trybuny VIP na gdańskim stadionie. W filmie tym Premier „przybija piątkę” z sędzią Ryszardem Milewskim. Fakt ten nie zdziwiłby nikogo, gdyby jeszcze we wrześniu Tusk nie zapewniał, iż nie posiada żadnych jameshallison casino relacji o charakterze towarzyskim z Ryszardem Milewskim.

W czasie jesiennego politycznego okresu, „grillowanie” jest najistotniejszym słowem, odzwierciedlającym poczynania polityków. Nikt nie ma wątpliwości, że owe grillowanie dotyczy Donalda Tuska, od którego obraca się już nawet sam prezydent. Na pytanie jak długo potrwa ten okres, wszyscy jednogłośnie odpowiadają, że koniec nastąpi w momencie oddania władzy swojej partii. Nikogo w tej chwili nie obchodzi stanowisko Premiera, Tusk może nim spokojnie pozostać, jednak partię musi oddać.

Aktualnie to nie Jarosław Kaczyński stanowi wielkiego zagrożenia dla Tuska, ale Grzegorz Schetyna, który jest niezwykle uradowany potyczkami Premiera. Bronisław Komorowski nie poprze jednak otwarcie polityków w ”tuskobójstwie”, chociażby z tego względu, iż dostał on kiedyś nauczkę od Tuska. Prezydent długo odczuwał skutki swojej decyzji poparcia Piskorskiego przeciw Premierowi. Z tego też względu będzie on teraz pozorował neutralność w czasie, gdy grillowanie Tuska będzie trwać nawet miesiącami.