Wałbrzych w cieniu Wrocławia? Niekoniecznie!

Three women playing badminton, selective focus, canon 1Ds mark III

Ludzie w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają zwykle do największych polskich miast: Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia. Zupełnie zapominają o tych mniejszych, choć przecież równie ważnych miastach, w których jest bardzo dużo możliwości rozwoju oraz ofert pracy.

Praca w Wałbrzychu

Wałbrzych jest jednym z takich zapomnianych miast. Trochę w cieniu Wrocławia nie ma szansy pokazać na jak wiele go stać. A trzeba zaznaczyć, że jest to miasto prężnie się rozwijające, szczególnie w przemyśle budowlanym oraz motoryzacyjnym. Warto więc na bieżąco przeglądać oferty pracy w Wałbrzychu.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Bardzo ważne znaczenie dla rozwoju miasta ma Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która powstała w 1997 roku i obecnie jest największą i najszybciej rozwijającą się tego typu strefą w Polsce, czwartą w Europie i dwudziestą drugą na świecie.

Cechą zachęcającą inwestorów do budowania się właśnie w tej strefie jest jej naturalne położenie. Znajduję się ona bowiem blisko granicy z Republiką Czeską oraz z Niemcami.

Dodatkowo na jej korzyść przemawia dogodne połączenie z wieloma drogami międzynarodowymi, takimi jak: E30, E40, E65 i E75. W bliskim sąsiedztwie położone są międzynarodowe porty lotnicze oraz drogi kolejowe E20 i E30.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna proponuje inwestorom jednak znacznie więcej niż tylko dogodną lokalizację:

  • Zwolnienie z podatku dochodowego
  • Liczne fundusze i granty z funduszy Unii Europejskiej
  • Pełną dostępność infrastruktury technicznej oraz wykwalifikowaną kadrę na miejscu
  • Wsparcie na każdym etapie inwestycji, zarówno ze strony lokalnych organów samorządowych, jak i państwa
  • Powierzchnie magazynowe, produkcyjne, biurowe i konferencyjne do wynajęcia za ceny konkurencyjne w stosunku do reszty Polski

Warto też wspomnieć o zaletach regionu i jego mieszkańców:

  • Dobrze rozwinięte szkolnictwo i poziom uczelni wyższych gwarantują stały napływ wykwalifikowanych pracowników
  • Rozbudowany system usług finansowo-bankowych
  • Bogate tradycje przemysłowe regionu, których zaprzepaszczenie byłoby poważnym błędem dla polskiej gospodarki
  • Perspektywy dalszego rozwoju

Dzięki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przez 17 lat stworzono aż 37 tysięcy nowych miejsc pracy! Nie sposób więc zaprzeczyć, że Wałbrzych jest dobrym miejscem zarówno na rozpoczęcie inwestycji jak i podjęcie pracy.