Pijany nożownik zniszczył 4 samochody

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 4 zaparkowanych pojazdów. 30-latek miał przy sobie długi nóż przypominający maczetę i amfetaminę. Okazało się, że wcześniej napastnik wymachiwał tym niebezpiecznym przedmiotem przed gośćmi w holu jednego z hoteli. Sprawca odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Fot. Polska w Pigułce

Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole otrzymał jakiś czas temu informację o mężczyźnie, który miał chodzić po chodniku z nożem i uszkadzać zaparkowane pojazdy. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali do określonego miejsca zauważyli podejrzewanego. Sprawca trzymał w dłoni przedmiot przypominający nóż i krzyczał coś w kierunku policjantów.

W związku z tym funkcjonariusze wezwali mężczyznę do odłożenia niebezpiecznego narzędzia. Ten nie reagował na polecenia. Policjanci, używając środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających zatrzymali mężczyznę. Policjanci znaleźli przy nim nóż w postaci maczety oraz kastet, a także amfetaminę.

Jak potwierdzili na miejscu świadkowie zdarzenia, napastnik wymachiwał wcześniej na korytarzu przed gośćmi jednego z hotelu nożem. Po sprawdzeniu okazało się, że uszkodzone zostały 4 zaparkowane w pobliżu pojazdy.

30-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany. Za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.