Znany youtuber znęcał się nad 16-letnią partnerką: „z całego serca przepraszam” [WIDEO]

Kiedy historie celebrytów wybuchają w mediach, często odbijają się szerokim echem. Tym razem skandal wokół popularnego polskiego youtubera, Gargamela, wstrząsnął Internetem i zaniepokoił tysiące jego fanów.

Fot. Pixabay
@lauraklaus nie bójmy się mówić głośno o przemocowych zachowaniach. jeśli jesteś lub byłaś/eś ofiarą agresji nie wstydź się – lepiej mówić o tym późno niż wcale. #fakebody ♬ original sound – laura


Dziewczyna, która niegdyś spotykała się z Gargamelem, opublikowała nagranie, w którym opowiada o traumatycznych przeżyciach z czasów ich związku. Jako 16-latka czuła się zastraszana nie tylko przez youtubera, ale także przez jego fanów. Jej obawy dotyczyły zarówno psychicznego, jak i fizycznego bezpieczeństwa. Wyznania dziewczyny są bolesne i przerażające – mówi o tym, jak była poniżana, kontrolowana i wyzywana przez dużo starszego partnera.

Dlaczego zdecydowała się mówić o tym dopiero teraz? Z jej opowieści wynika, że obecnie nie mieszka w Polsce, co dało jej poczucie bezpieczeństwa i odwagę do podzielenia się swoją historią. Nie można też zapominać o traumie, z jaką musiała się zmierzyć.

Historia ta pokazuje, jak ważne jest, by ofiary przemocy psychologicznej i fizycznej nie milczały. Wykorzystanie pozycji i wpływów, by krzywdzić innych, jest niedopuszczalne. Ofiary przemocy potrzebują wsparcia i świadomości, że mają prawo mówić głośno o swoich przeżyciach. Ich głosy są niezbędne do zmiany w społeczeństwie i kształtowania postaw zero tolerancji dla wszelkich form przemocy.

Szybko po pojawieniu się nagrania, Garmamel opublikował oficjalne oświadczenie. Przyznaje się w nim do popełnionych błędów i prosi o przebaczenie. Youtuber podkreśla, że jego postępowanie z 2020 roku było „niewybaczalne”, a on sam czuje głęboki wstyd za swoje czyny. Informuje także, że w 2021 roku przeszedł terapię na odwyku alkoholowym i nadal się leczy.

To oświadczenie pokazuje, że każdy popełnia błędy, ale ważne jest, aby stawić czoła konsekwencjom swojego zachowania i pracować nad sobą. Jednak, niezależnie od przeprosin i postępowania Garmamela po fakcie, kluczowe jest wsparcie dla ofiar i promowanie postaw, które zapobiegną podobnym sytuacjom w przyszłości.

Każdy z nas ma odpowiedzialność za promowanie zdrowych relacji i wsparcie dla tych, którzy doświadczyli krzywdy. Nie wolno nam być obojętnymi na ból innych.