Bilbord z ofertą pracy wywołuje dyskusje w sieci: Czy tak powinno wyglądać zachęcanie do pracy?

Przy jednej z głównych dróg w Polsce pojawił się bilbord reklamujący ofertę pracy w magazynie znanej sieci z elektroniką. Wyglądałby on jak wiele innych, gdyby nie fakt, że zarobki magazyniera za dwa miesiące – listopad i grudzień – miały wynosić łącznie 9800 zł brutto. Informacja ta wywołała szeroką dyskusję w sieci o poziomie wynagrodzeń w Polsce.

Fot. Pixabay


Jeśli przeliczymy wynagrodzenie brutto na netto, przyjmując, że osoba nie korzysta z ulg podatkowych, to miesięczna kwota netto wynosiłaby około 4100-4200 zł (w zależności od dokładnych składek i podatków).

Wielu internautów podniosło, że takie wynagrodzenie, biorąc pod uwagę charakter pracy, nie jest zachęcające. „Czy ktoś naprawdę myśli, że to atrakcyjna oferta? Za taką pracę powinno się płacić więcej, zwłaszcza w takim dużym koncernie” – komentował jeden z użytkowników. Inni żartowali, że to pewnie konkurencja stworzyła to ogłoszenie, by ośmieszyć firmę.

Nie brakowało też komentarzy odnoszących się do ogólnego poziomu wynagrodzeń w Polsce. „Nie jest to może najgorsza oferta na rynku, ale pokazuje, jak niskie są nasze zarobki w porównaniu do zachodnich krajów” – zauważył inny internauta.

Z pewnością bilbord z ofertą pracy stał się punktem wyjścia do szerszej dyskusji o rynku pracy w Polsce, poziomie wynagrodzeń oraz oczekiwaniach pracowników. Czy firma odpowiedzi na krytykę? Czas pokaże.