Horror w Gdańsku. Znaleziono ciało w windzie

Zwłoki mężczyzny znalezione w windzie na gdańskiej Zaspie. Cztery osoby zatrzymane.

Fot. Polska w Pigułce

W jednym z bloków mieszkalnych na gdańskiej Zaspie, w poniedziałek odkryto zwłoki mężczyzny w wieku około 60 lat. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Oficer prasowy gdańskiej policji, aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, w oficjalnym oświadczeniu we wtorek poinformował, że policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Według nieoficjalnych informacji PAP, tragiczne odkrycie miało miejsce w windzie bloku mieszkalnego przy ulicy Ciołkowskiego.

Dochodzenie w tej sprawie jest w toku, ale policja już podjęła konkretne działania. Jak podkreślił Chrzanowski, technik policyjny zabezpieczył wszystkie dostępne ślady i sporządził pełną dokumentację fotograficzną z miejsca zdarzenia. Dzięki temu, śledczy szybko ustalili tożsamość zmarłego oraz jego adres zamieszkania.

W związku z tą tragiczną sytuacją zatrzymano cztery osoby. Aktualnie trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zgonu mężczyzny oraz roli zatrzymanych w tej sprawie. Policja prosi potencjalnych świadków o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia tej sprawy.