Kobieta dała wiarę w informacje o wypadku krewnych i została oszukana na 120 tysięcy złotych.

Metody oszustw stosowane przez przestępców stale ewoluują, stając się coraz bardziej zaawansowane. Z tego powodu, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących naszych oszczędności lub innych środków finansowych, powinniśmy dokładnie weryfikować informacje podane przez osoby, które się z nami kontaktują.

Fot. Policja

Warto przypomnieć, że prawdziwi funkcjonariusze, np. z Centralnego Biura Śledczego Policji czy prokuratorzy, nigdy nie będą żądać od nas opłat za prowadzone czynności.

Niedawno mieszkanka powiatu wschowskiego została oszukana metodą „na policjanta”. Oszuści poinformowali ją, że jej dzieci spowodowały wypadek, w którym ucierpiała ciężarna kobieta.

Działając pod wpływem stresu i manipulacji, kobieta przekazała przestępcom ponad 120 tysięcy złotych. W sytuacji, gdy mamy podejrzenia co do próby oszustwa, należy jak najszybciej kontaktować się z Policją.

Kluczowe jest, by rozmawiać o tego typu zagrożeniach z rodziną, szczególnie z osobami starszymi, które są często celem dla oszustów z powodu ich większej ufności.

Edukujmy naszych bliskich o potencjalnych zagrożeniach i uczulajmy ich na kontakt z nieznajomymi, którzy mogą się podszywać pod różne osoby, w tym członków rodziny czy przedstawicieli instytucji.