Nastoletni gwałciciel w rękach policji. Przerażające, czego dokonał w tak młodym wieku

17-letni mieszkaniec Lublina został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące w związku z szeregiem przestępstw, w tym usiłowania rozboju, rozbój oraz przestępstw seksualnych. Jeżeli zostanie uznany za winnego, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Fot. Policja

W poprzednim tygodniu, w Lublinie, 18-latka spotkała się ze swoim znajomym, który przyprowadził ze sobą wspomnianego 17-latka. W trakcie podróży taksówką, obaj mężczyźni zaatakowali kierowcę, biąc go i kradnąc mu telefon.

Później, w jednym z domów pod Lublinem, spożywali narkotyki. Tam doszło do ataku na 18-latkę, w trakcie którego 17-latek dopuścił się przestępstw seksualnych, ograniczenia jej wolności oraz kradzieży telefonu. Zarówno pokrzywdzona dziewczyna, jak i taksówkarz, zgłosili sprawę Policji.

Szybka praca detektywów z lubelskiej komendy i 6. komisariatu doprowadziła do zatrzymania sprawcy w jednym z lubelskich mieszkań. Wcześniej, 17-latek próbował popełnić kolejne przestępstwo, ale potencjalna ofiara zdołała uciec.

Po zatrzymaniu, młody mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał oficjalne zarzuty. Sprawa wciąż jest badana, a Policja podejrzewa, że 17-latek może być odpowiedzialny za więcej przestępstw, w tym przestępstwa przeciwko mieniu.