Oferowali piękne kuchnie. Ludzie stracili aż 130 tysięcy

Dwójka mieszkańców Olsztyna, 46-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta, zostali oskarżeni przez olsztyńską policję o oszustwo w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Fot. Pixabay

Współpracując z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe, funkcjonariusze przedstawili parze 8 zarzutów związanych z nieuczciwym prowadzeniem działalności. W okresie od maja 2021 do kwietnia 2022, mimo kłopotów finansowych, oferowali produkcję oraz montaż mebli kuchennych.

Po uzyskaniu zaliczek od klientów nie realizowali zobowiązań. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 130 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do sądu, a oszustom grozi kara do 8 lat więzienia.

Olsztyńscy policjanci przy współpracy z prokuraturą na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 46-latkowi oraz 42-latce po 8 zarzutów oszustwa. Małżeństwo oferowało wykonanie i montaż mebli kuchennych i nie wywiązywało się z umów. Oboje ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 46-latkowi oraz 42-latce, mieszkańcom Olsztyna. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe na podstawie przeprowadzonego dochodzenia i zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili małżeństwu 8 zarzutów oszustwa. Do przestępczego procederu dochodziło od maja 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Działając wspólnie i w porozumieniu, prowadząc własną działalność gospodarczą, mimo problemów finansowych oferowało wykonywanie mebli kuchennych wraz z montażem.

Zainteresowane osoby kontaktowały się z parą, która po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczek na wskazany numer konta bankowego, nie wywiązywała się ze zobowiązań. Łączna suma strat to ponad 130 tysięcy złotych, a pokrzywdzone osoby pochodziły z terenu Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Zarówno 46-latek jak i 42-latka ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.