PKO BP wprowadza zaskakujące zmiany. Klienci zaskoczeni!

Od 1 czerwca PKO Bank Polski wprowadza szereg zmian w swojej ofercie. Bank chce uprościć swoje regulaminy, aktualizować opłaty oraz wprowadzić uniwersalne Konto za Zero.

Fot. Pixabay / Polska w Pigułce

Według informacji na Interia.pl, oferta banku dla młodzieży również się zmienia. Teraz dostępne będzie wyłącznie Konto dla Młodych, co oznacza rezygnację z PKO Konto Pierwsze.

Chociaż bank planuje jednolite opłaty, wypłaty z bankomatów pozostaną bezpłatne. Niemniej jednak, posiadacze „Przejrzystej Karty Kredytowej” muszą pamiętać, że aby uniknąć opłat, powinni dokonywać transakcji na sumę co najmniej 600 zł miesięcznie.

Interia wskazuje, że PKO BP intensywnie dąży do cyfryzacji swoich usług, co potwierdza rosnąca liczba terminali samoobsługowych oraz fakt, że 90% klientów banku korzysta z bankowości online.

Nie tylko PKO BP decyduje się na zmiany opłat. BOŚ Bank, BNP Paribas i Credit Agricole także wprowadziły podwyżki. Przyczyny są różne: inwestycje w technologię, koszty operacyjne, przestrzeganie regulacji czy ryzyko gospodarcze, jak na przykład kwestia kredytów frankowych. Banki muszą dostosowywać się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, co czasami oznacza konieczność podniesienia opłat dla klientów.