Znęcali się nad 13-latkiem. Uderzali go i poniżali. Zmuszali do klęknięcia i powtarzania fraz

Kilka dni temu, w Wieliczce, rodzic 13-latka zawiadomił policję o brutalnym potraktowaniu jego syna przez grupę młodzieży. Młodzież ta, nie tylko znęcała się nad chłopcem, ale również kazała mu klęczeć i wypowiadać pewne zdania, a cały incydent nagrywali na telefon.

Fot. Polska w Pigułce

Szybka reakcja policji pozwoliła ustalić tożsamość sprawców już następnego dnia, i postawić im zarzuty. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pod koniec września, do wielickiej policji zgłosił się ojciec pewnego chłopca, informując o ataku, jakiemu padł ofiarą jego syn. Chłopca poniżano, bito i zmuszano do wypowiadania konkretnych zdań, co zostało zarejestrowane na filmie przez sprawców.

Z dostarczonym materiałem wideo, funkcjonariusze przystąpili do działania. Dzięki ich zaangażowaniu, już następnego dnia, przedstawiono zarzuty kilku młodym mieszkańcom Wieliczki oraz Krakowa. Dalszy los sprawców będzie w rękach Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Wieliccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo młodzieży, regularnie organizują spotkania z uczniami. Omawiają zagrożenia, na które mogą natknąć się młodzi ludzie, oraz uczulają na konsekwencje prawne. W nadchodzących tygodniach planowane są kolejne takie spotkania, które mają na celu przypomnienie młodzieży o konsekwencjach takich działań, jak opisane wcześniej zdarzenie, oraz innych potencjalnych zagrożeń.