Dwoje nastolatków zaatakowanych przez nożownika pod galerią handlową

W poniedziałkowy wieczór w Olsztynie, nieopodal popularnej galerii handlowej przy al. Sikorskiego, doszło do groźnego zdarzenia. Dwójka nastolatków – 15- i 17-latek – została zaatakowana przez nożownika. 18-latek podejrzany o ten czyn został już zatrzymany przez policję.

Fot. Shutterstock

Według informacji uzyskanych przez RMF FM, z nieznanych jeszcze dokładnie przyczyn pomiędzy 18-latkiem, a 17-latkiem i 15-latkiem doszło do kłótni, która szybko przerodziła się w bójkę. W jej trakcie 18-latek wyciągnął nóż, raniąc pozostałych nastolatków.

Na miejsce przybyli dwaj policjanci oraz żołnierz, którzy akurat kończyli służbę. Udzielili oni poszkodowanym pierwszej pomocy, zanim przybyły służby medyczne.

15-latek, który został ugodzony w wątrobę i rękę, trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Tam przeszedł trzygodzinną operację, która uratowała mu życie. Na chwilę obecną jego stan jest stabilny i życiu chłopca nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jego kolega, 17-latek, został zaatakowany w dłoń.

Zatrzymanie 18-latka nie było prostą sprawą. Miał być bardzo agresywny i nieprzewidywalny, nie tylko względem swoich ofiar, ale również wobec funkcjonariuszy. Znieważył ich i próbował ich zaatakować. Zdecydowano się pobrać od niego krew w celu sprawdzenia, czy był pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających.

Sprawa jest nadal badana, a okoliczności zdarzenia są ustalane przez śledczych.