PiS Ogłasza Nowy Program z Budżetem 1,75 Mld Zł”

W ramach nowego programu „Ciepłe Mieszkanie” Prawo i Sprawiedliwość przyznaje, że kolejny raz chce wspierać Polaków w dbałości o środowisko i poprawie jakości życia w mieszkaniach. Jak poinformowała minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, na program zostanie przeznaczona suma 1,75 mld zł. Środki pochodzić mają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fot. Polska w Pigułce

Dlaczego „Ciepłe Mieszkanie”?

„Ciepłe Mieszkanie” to kolejny krok w kierunku poprawy jakości powietrza w Polsce, której jakość przez lata budziła wiele kontrowersji, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Przestarzałe i wysokoemisyjne piece nie tylko zanieczyszczały powietrze, ale były również niewydajne i kosztowne w eksploatacji. Dzięki programowi mieszkańcy będą mogli wymieniać stare piece na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła.

Jakie prace będą dofinansowywane?

Z programu „Ciepłe Mieszkanie” Polacy będą mogli skorzystać przede wszystkim podczas wymiany pieców. Na liście dofinansowanych rozwiązań znalazły się kotły gazowe, kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne oraz pompy ciepła. To nie koniec, bo mieszkańcy mogą również liczyć na wsparcie przy podłączeniu swojego lokalu do zbiorowego źródła ciepła czy sieci ciepłowniczej.

Poza wymianą źródła ciepła, program oferuje także wsparcie przy modernizacji okien i drzwi oraz instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Dla kogo pieniądze?

Choć program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do wszystkich Polaków, to przede wszystkim mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej mogą liczyć na znaczące dofinansowanie. To oni najczęściej borykają się z problemem przestarzałych instalacji oraz niskiej jakości izolacji cieplnej.

Inicjatywa rządu Prawa i Sprawiedliwości wskazuje na dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców oraz troski o środowisko. Program „Ciepłe Mieszkanie” ma szansę przyczynić się do znacznej poprawy jakości powietrza, a także obniżenia kosztów eksploatacji w wielu polskich domach. Teraz pozostaje czekać na efekty i opinie beneficjentów tej inicjatywy.