Ważne ostrzeżenie od PKO BP: Niezastosowanie się może skutkować ograniczeniem dostępu

PKO BP, czołowy bank w Polsce, informuje klientów o potencjalnej blokadzie dostępu do ich kont przez aplikację IKO oraz serwis iPKO. Ostrzeżenie odnosi się do specyficznego przypadku i ma zapewnić klientom większe bezpieczeństwo.

  1. Konieczność posiadania ważnego dokumentu tożsamości

PKO BP zwraca uwagę, że klienci z przeterminowanym dokumentem tożsamości mogą stracić możliwość zarządzania swoimi środkami w IKO i iPKO. Aby temu zapobiec, można podać dane z innego ważnego dokumentu lub wymienić stary. Można to zrobić online, przez telefon lub osobiście w oddziale banku.

  1. Ograniczenia po 30 dniach bez aktualizacji

Nieaktualizowanie danych w ciągu 30 dni skutkuje częściową blokadą konta. Ograniczenia obejmują m.in. brak możliwości dokonywania przelewów czy zawierania umów online.

  1. Istotność kontaktu z bankiem

Dodatkowo, brak aktualnego numeru telefonu uniemożliwi bankowi kontakt w ważnych sprawach, jak np. podejrzane transakcje. Może to prowadzić do sytuacji, w której klient nie będzie mógł odblokować swojej karty.

Co zrobić w tej sytuacji?

Osoby korzystające z usług PKO BP powinny upewnić się co do ważności swoich dokumentów tożsamości i w razie konieczności dokonać ich aktualizacji. Bank zapewnia, że proces jest prosty i można go przeprowadzić różnymi środkami.

PKO BP wprowadza te zmiany w celu lepszej ochrony swoich klientów. W świecie, gdzie cyberprzestępczość i oszustwa finansowe są na porządku dziennym, takie działania są kluczowe dla bezpieczeństwa klientów.